Prowadzący

1. Kierownik studiów

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Santarek

Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej. Dyplom mgr inż. mechanika, specjalność : ekonomika, organizacja i planowanie w przemyśle budowy maszyn (dyplom z wyróżnieniem). Tytuł profesora nauk technicznych w 2000 r. Reprezentowane dyscypliny i specjalności naukowe: Inżynieria Produkcji (specjalności: modelowanie, analiza i projektowanie systemów produkcyjnych i łańcuchów dostaw, organizacja i sterowanie produkcją, zaawansowane systemy produkcyjne i komputerowa integracja wytwarzania) oraz Nauki o Zarządzaniu (specjalności : zarządzanie produkcją i logistyką, zarządzanie technologiami i innowacjami, zarządzanie przedsiębiorstwami).

Pracownik Instytutu Organizacji Systemów Produkcyjnych Politechniki Warszawskiej. Były dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz były dyrektor Instytutu Organizacji Systemów Produkcyjnych. Prezes Fundacji Technology Partners –Centrum Zaawansowanych Technologii (www.technologypartners.pl).

Członek Komitetu Inżynierii Produkcji PAN (członek prezydium), Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, Polskiego Towarzystwa Zarządzania Innowacjami, European Academy on Industrial Management (vice-prezes - członek zarządu), European Association of Research and Technology Organisations (EARTO), International Federation of Information Processing (IFIP), K4I - Knowledge for Innovation (platforma Parlamentu Europejskiego), były członek NATO Research and Technology Board, były członek Rady Naukowej IOiZwP Orgmasz oraz Instytutu Technologii Eksploatacji, były członek i przewodniczący Rady Naukowej OBK Koprotech, i in.

Dane kontaktowe:

-        tel. +48 22 234 8271,

-        e-mail: Krzysztof.Santarek@pw.edu.pl

2. Wykładowcy

> Kaizen Institute

Maciej Pietrula

Menedżer z ponad 22 letnim doświadczeniem w branżach: telekomunikacyjnej, energetycznej oraz poligraficznej, zarówno w B2C jak i B2B. Posiada 11 letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i wsparciem sprzedaży od Dyrektora Rejonu do Dyrektora Wsparcia i Menedżera Obsługi Operacji Sprzedaży w Telekomunikacji Polskiej i Orange. Pracował także jako Doradca i Pełnomocnik Zarządu w ENEA S.A., gdzie odpowiadał za opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania procesami i projektami w grupie kapitałowej. Przez 5 lat zarządzał spółką z branży poligraficznej jako Prezes Zarządu.

Posiada kompetencje i doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, w tym zarządzanie operacyjne i strategiczne, zarządzanie projektami, zarządzanie procesami i optymalizacja procesów, optymalizacja struktur organizacyjnych a także strategii i zarządzania strategicznego, w tym opracowywanie strategii i jej wdrażanie. Zarządzał projektami optymalizacji procesów, w tym wg metodyki Six Sigma – jest certyfikowanym Black Belt’em.

Klaudia Kobyłecka

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu zarządzania oraz optymalizacji procesów wykorzystując narzędzia Lean/KAIZEN. Na studiach Akademii Kaizen prowadzi zajęcia z Total Service Management.

Specjalizuje się w audytach poziomu wdrożenia lean/kaizen (wg standardu KAIZEN Management System), audytach 5S, mapowaniu procesów (w tym również wirtualnych) i innych narzędzi podnoszących efektywność wewnętrzną i zewnętrzną, wdrażaniu strategii TPM, sesjach strategicznych oraz szkoleniach dla najwyższej kadry zarządzającej, strukturalnych technikach rozwiązywania problemów.

Pracowała dla takich firm jak:, Bosch, BP Polska, Ceramika Paradyż, EFL, Faurecia, Fortum, Grupa Kęty, MPWiK, Nivea, Organique, Scania Polska, US Pharmacia,  Volvo, Voss, Whirlpool, Wrocławskie Kopalnie Surowców Mineralnych, Zehnder Group, Andre, Formica i wiele innych.

Grzegorz Koprowski

Specjalizuje się w szkoleniach i doradztwie w zakresie wdrażania systemu ciągłej poprawy bazując na doświadczeniach w międzynarodowych korporacjach – poziom senior management i dyrektorski, członek zarządów fabryk.

Ekspert w zakresie jakości i ciągłej poprawy (certyfikat Lean Manufacturing), w szczególności w obszarze przepływów.

Ma praktyczną znajomość narzędzi Lean i Six Sigma, sprawdzoną we współpracy z organizacjami światowej klasy jak Ericsson, Nortel, LG, Avaya, Tandberg i inne. Posiada certyfikat Six Sigma Black Belt.

Adam Baśkiewicz

Swoje doświadczenie w zakresie Lean Manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited i KAIZEN Institute. Wdrożeniowiec Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka.

Były Lean Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu Lean w fabryce w Poznaniu. Trener „Problem Solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” – MARS University w Europie. Jako Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o.- wdrażał Lean w czterech zakładach produkcyjnych spółki. W 2017 zakład w Słubicach został nagrodzony Diamentem Forbesa.

> Instytut Industry 4.0

Tomasz Haiduk

Ekspert w dziedzinie zastosowania automatyki w przemyśle, nowoczesnej robotyki, tematyki Industry 4.0 oraz Internetu Rzeczy.

Od początku kariery zawodowej związany z sektorem przemysłowym, szczególnie z zastosowaniami automatyki i techniki napędowej w nowoczesnych liniach produkcyjnych i wytwórczych.

Przez wiele lat związany z firmą Siemens, gdzie jako Członek Zarządu i Dyrektor Sektora Industry odpowiadał za rozwój sprzedaży w takich obszarach jak przemysł samochodowy, chemia, przemysł maszynowy, spożywczy, branża wydobywcza oraz bezpieczeństwo maszyn i linii technologicznych. 

dr hab. inż.  Mariusz Bednarek, prof. uczelni
Koordynator Studiów MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne i doradcze w zakresie projektowania, restrukturyzacji i wdrażania procesów oraz towarzyszących im struktur, linii technologicznych, narzędzi, wskaźników, dobrych praktyk w zakresie zarządzania procesami biznesowymi oraz produkcyjnymi w organizacjach o różnych kulturach (Europa, Ameryka Południowa. USA). Posiada doświadczenie w nadzorowaniu projektów międzynarodowymi w roli ich dyrektora oraz eksperta organizacji rządowych i międzynarodowych.

> Politechnika Warszawska

mgr inż. Jarosław Sołtys

Posiada ponad 40 lat doświadczenia akademickiego i menedżerskiego w zakresie konsultingu biznesowego oraz zarządzania jakością. Absolwent Politechniki Warszawskiej ze specjalnością Organizacja i Zarządzanie Przemysłem.

Ma szerokie doświadczenie w pracy na wysokich stanowiskach kierowniczych w firmach różnych branż – produkcja, handel i usługi (ERP, telekomunikacja, usługi profesjonalne), w kraju i za granicą, w tym w spółkach giełdowych i oddziałach firm zagranicznych w Polsce.

Kierował m.in. jednostką certyfikującą systemy zarządzania. Jest audytorem wiodącym w zakresie ISO 9001. Prowadził zajęcia w zakresie kompleksowego zarządzania jakością, gier kierowniczych, zarządzania projektami i procesami na studiach dziennych i podyplomowych w Politechnice Warszawskiej, SGH i SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.