Studencko-doktorancka konferencja „Elektronika drukowana” w CEZAMAT

Wyróżnieni uczestnicy z ZTP z prof. Małgorzatą Jakubowską i dr inż. Łucją Dybowską-Sarapuk

W dniu 12.01.2024 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej odbyła się studencko-doktorancka konferencja „Elektronika Drukowana” poprowadzona przez prof. dr hab. inż. Małgorzatę Jakubowską. Motywem przewodnim konferencji były rozwiązania z dziedziny elektroniki drukowanej, zarówno w wymiarze przemysłowym, jak i na poziomie naukowym. Celem konferencji była popularyzacja tematyki elektroniki drukowanej jako elektroniki XXI wieku wśród społeczności PW. Prelegenci zaprezentowali różne zagadnienia związane z tematyką elektroniki drukowanej (tematy wystąpień »)

Zakład Technologii Poligraficznych reprezentowali doktorant mgr inż. Tomasz Murawski oraz studentki II stopnia kierunku Papiernictwo i poligrafia: Dominika Barszczewska, Natalia Brzozowska, Aleksandra Gątarczyk oraz Kinga Rozmuszyńska. Ich wystąpienia przybliżyły uczestnikom podstawy drukowania fleksograficznego, rotograwiurowego, sitodrukowego, produkcji opakowań oraz zastosowania podłoży biodegradowalnych wykorzystywanych w drukowaniu elektroniki.

Uczestnicy konferencji z ZTP (od lewej):
Natalia Brzozowska, Aleksandra Gątarczyk, Tomasz Murawski, Dominika Barszczewska i Kinga Rozmuszyńska

Na koniec konferencji przyznano 3 nagrody, spośród których aż dwie trafiły do poligrafów. Tomasz Murawski otrzymał nagrodę dla najbardziej aktywnego uczestnika, natomiast Aleksandra Gątarczyk została doceniona w kategorii „Najlepsze wystąpienie” za prezentację „Sitodruk rotacyjny i jego wykorzystanie w elektronice drukowanej”.

Wyróżnieni uczestnicy (z ZTP) konferencji

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konferencji.