Interaktywny poradnik dla nowych studentów PW

Nowy na Politechnice Warszawskiej? Nie wiesz, jak ogarnąć pierwsze dni studiów? Nic dziwnego – Politechnika to duża społeczność.
Zajrzyj do przygotowanego przez nas, interaktywnego poradnika dla nowych studentów. Poznasz uczelnię, Twoje prawa i obowiązki, oraz nauczysz się korzystać z naszych systemów informatycznych.

Wejdź na stronę leon.pw.edu.pl i zaloguj się na platformę edukacyjną LEON.
W zakładce „Moje kursy”, znajduje się STARTER PW – Poradnik dla nowych studentów.

Kurs podzielony jest na 4 moduły. Każdy moduł posiada informację przedstawioną w formie interaktywnej i opisowej w postaci EBOOKA:

• Moduł I to informacje ogólne, jak: krótka historia uczelni, struktura uczelni, prawa i obowiązki studenta, domy studenckie, samorząd studencki, stałe wydarzenia PW, informacje o jednostkach artystycznych na PW, organizacje studenckie, koła naukowe oraz mapki kampusów.
  • Moduł II to podstawowe informacje dotyczące Platformy USOSweb. Z tego modułu dowiesz się, jak podejrzeć plan zajęć, historię zaliczeń, stan rozrachunków z Uczelnią, rejestrować się na zajęcia, składać podania oraz wypełniać ankiety.
  • Moduł III to informacje o platformie LeON. W tej części dowiesz się, czym jest sama plaforma i do czego służy, poznasz jej interfejs i dowie się jak szukać m. in. terminów zaliczeń, kolokwiów i materiałów/kursów online.
  • Moduł IV to podstawowe informacje o rzeczach, które przydadzą Ci się na start, czyli dostępy do Usługi i oprogramowania Microsoft. Tutaj dowiesz się, jak zdobyć dostęp i jak korzystać z aplikacji Microsoft, usługi Azure, jak korzystać z poczty studenckiej, jak zdobyć dostęp do innych licencji inżynierskich, oraz z jakich aplikacji Microsoft warto lub trzeba korzystać podczas studiowania na PW.

Nie widzisz kursu na platformie edukacyjnej LeOn, a chciałbyś się z nim zapoznać?
Napisz wiadomość na adres: pomoc.elearning@pw.edu.pl. Koniecznie wyślij wiadomość z adresu w domenie @pw.edu.pl.
Prosimy, poinformuj nas, czy jesteś pracownikiem uczelni czy studentem.

Witamy na Politechnice!