Warsztaty dla dzieci z przedszkola „Rośnij z Didasko”

Dnia 23 maja 2018 laboratoria Zakładu Technologii Poligraficznych WIP PW odwiedziła grupa dzieci z przedszkola „Rośnij z Didasko” wraz z opiekunami. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się czym zajmuje się poligrafia.

Podczas zwiedzania laboratoriów ZTP dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki, jej budową i rodzajami oprawy introligatorskiej. Miały również możliwość zobaczyć formy drukowe oraz wnętrze cyfrowej maszyny drukującej. Oglądały też wydruki pod mikroskopem oraz sprawdziły na czym polega pomiar barwy za pomocą spektrofotometru. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz książeczek trójwymiarowych z ruchomymi elementami oraz projektów pudełek wykonanych przez studentów.