Archiwum

Zapisy na zajęcia z języków obcych - semestr zimowy 2018/2019

Zapisy na zajęcia z języka obcego innego niż jęz. angielski oraz z języka polskiego dla cudzoziemców w semestrze zimowym 2018/2019 odbywa się przez stronę www.sjo.pw.edu.pl

Uwaga: studenci którzy rozpoczynają/kontynuują  lektoraty przed B2 z jęz. angielskiego nie zapisują się do grup przez system SJO.

Inauguracja roku akad. 2018/2019

Uroczysta centralna inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 10.00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Uroczysta Inauguracja na Wydziale Inżynierii Produkcji odbędzie się w dniu 1 października 2018 roku (poniedziałek) o godz. 14.15 w Gmachu Nowym Technologicznym (ul. Narbutta 85), sala 321.

Zapisy na zajęcia WF na semestr zimowy 2018/19 w USOSweb

Informujemy, że zapisy na zajęcia wychowania fizycznego w semestrze zimowym odbędą się drogą elektroniczną.

Studenci WIP dokonują wyboru zajęć w systemie USOSWeb w dniu 23.09.2018 w godz. 9.00 -  15.00

Więcej informacji na stronie:
http://www.swfis.pw.edu.pl/Aktualnosci/ZAPISY-NA-ZAJECIA-WYCHOWANIA-FIZYCZNEGO

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na przesłuchania, które odbędą się 8 i 10 października 2018 r. o godz. 18:00 w DS "Riviera" pok. A222.
Zapraszamy również do sekcji muzycznej.

Zaliczamy zajęcia WF:
http://www.swfis.pw.edu.pl/Aktualnosci/W-F-z-zespolem-Piesni-i-Tanca-PW

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej

W tym roku po raz ósmy Politechnika Warszawska przeprowadzi badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz Dział Badan i Analiz CZIiTT PW zapraszają do wypełnienia ankiety on-line, która pomoże zobrazować sytuacje Twojego rocznika na rynku pracy.

Wystarczy, że przy składaniu dokumentów do dyplomu zostawisz swój adres e-mail w dziekanacie, bądź wyrazisz zgodę na udział w badaniu przy rejestracji na portalu Biura Karier: www.bk.pw.edu.pl Na podany adres, wiosną 2019, otrzymasz link kierujący do ankiety on-line. Zależy nam na poznaniu Twojej opinii o studiach i rynku pracy!

Rekrutacja na studia magisterskie na kier. Papiernictwo i Poligrafia

Od 2 do 30 sierpnia 2018 trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia na kier. Papiernictwo i Poligrafia.
Rejestracja Kandydatów odbywa się przez portal: https://www.zapisy.pw.edu.pl/
Na rok akad. 2018/19 mogą również się rejestrować osoby, które zgłosiły w Dziekanacie WIP wniosek o przygotowanie dokumentów do obrony na wrzesień 2018!
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej, w zakładce Kandydaci oraz na stronie WIP: https://wip.pw.edu.pl/Kandydaci (informacje o wymaganych dokumentach i terminach ich składania).

Warsztaty dla dzieci z przedszkola „Rośnij z Didasko”

Dnia 23 maja 2018 laboratoria Zakładu Technologii Poligraficznych WIP PW odwiedziła grupa dzieci z przedszkola „Rośnij z Didasko” wraz z opiekunami. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się czym zajmuje się poligrafia.

Poligrafia podczas Pikniku Naukowego 2018

Dnia 9 czerwca 2018 Zakład Technologii Poligraficznych wraz z Kołem Naukowym CMYK po raz kolejny prezentował się na Stadionie PGE Narodowy podczas 22 Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika.

21. Piknik Naukowy - fotorelacja ze stanowiska ZTP

plakat pikniku naukowego 2017

Dnia 3 czerwca 2017 r. Zakład Technologii Poligraficznych już po raz trzeci wystąpił na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej 21. już imprezy była Ziemia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich studentów i pracowników, którzy wzięli udział w przygotowaniu i obsłudze naszego stoiska.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Harmonogram działań rejestracyjnych na semestr zimowy 2018/2019

Informacje dotyczące harmonogramu działań rejestracyjnych na semestr zimowy 2018/2019, w tym terminów składania wniosków o przygotowanie dokumentów do obrony prac dyplomowych.

Konkurs Mark Andy dla studentów - Mark Andy Student Awards

Firma Mark Andy ogłasza europejski konkurs dla studentów na wykonanie projektu w jednej z dwóch kategorii:
1. Flexo Print - projekt opakowania giętkiego na kawę, makaron lub muesli
2. Digital Hybrid Print - projekt etykiety na piwo, dżem lub wino

Koniecznie przeczytaj wskazówki dotyczące projektów przed przystąpieniem do konkursu!
Termin zgłaszania projektów: 15 lipca 2018 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie:
http://info.markandy.com/mark-andy-student-design-competition

Konkurs Mark Andy 2018

Plik zawiera wskazówki dotyczące projektów przesyłanych na konkurs Mark Andy Student Awards

Pobierz plik (pdf, 81,32 kB)

12.06.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 12 czerwca 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Małgorzata Zakrzewska (Hubergroup Polska / Zakład Technologii Poligraficznych IMiP WIP) wygłosi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Wpływ dodatków modyfikujących współczynnik tarcia we fleksograficznych farbach rozpuszczalnikowych na jakość nadruków dla wybranych podłoży z tworzyw sztucznych”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

22. Piknik Naukowy na Stadionie PGE Narodowy

Już w najbliższą sobotę dnia 9 czerwca na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika.
Tematem tegorocznej już 22. edycji imprezy jest „Ruch”.
Wstęp wolny od godziny 11:00 do 20:00.

Koniecznie odwiedź nasze stanowisko E10 (wejście od ul. Siwca, Brama nr 10) - zobacz na żywo maszynę sitodrukową i zabierz do domu zadrukowaną torbę, dowiedz się co to jest wiskozymetr i jak działa, zrób trójwymiarową kartkę z ruchomymi elementami typu pop-up. Serdecznie zapraszamy!!!

Warsztaty dla studentów w warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy Europe

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w centrum demonstracyjnym Mark Andy Europe w Warszawie odbyły się warsztaty dla studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Warsztaty dla studentów w firmie Saueressig Polska

W piątek 20 kwietnia 2018 r. grupa Studentów II-go roku studiów dziennych inżynierskich kierunku Papiernictwo i Poligrafia Politechniki Warszawskiej była zaproszona na warsztaty do firmy Saueressig Polska, Oddział w Duchnowie. Firma ta jest producentem cylindrów wklęsłodrukowych.

Wizyta studentów w UDS

Dnia 19 kwietnia 2018 r. studenci kierunku Papiernictwo i poligrafia w ramach zajęć z przedmiotów: Technologia Opakowań (TOPAK), Maszyny drukujące (MADRU) i Maszyny introligatorskie (MAINT) odwiedzili firmę UDS Universal Display Solutions Sp. z o.o. w Nowym Kawęczynie.

Warsztaty Quad/Graphics Europe dla studentów

Dnia 18 kwietnia 2018 r. w Zakładzie Technologii Poligraficznych PW odbyły się warsztaty dla studentów kierunku Papiernictwo i poligrafia zorganizowane przez Biuro Karier PW i firmę Quad/Graphics Europe.

Wizyta studentów w firmie Amerplast

W czwartek 22 marca 2018 r. grupa studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia Politechniki Warszawskiej odwiedziła siedzibę firmy Amerplast w Grodzisku Mazowieckim.

W środę 16.05.2018 obowiązuje plan piątkowy

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW w sprawie harmonogramu zajęć dydaktycznych
w roku akademickim 2017/2018, dnia 16.05.2018 (środa) odbędą się zajęcia
według planu piątkowego.

Piknik Południa 2018

Piknik Południa 2018 jest już 18-stą edycją jedynego w swoim rodzaju wydarzenia na kampusie południowym Politechniki Warszawskiej!
Impreza odbędzie się 17 maja 2018 r. (piątek) na parkingu Mechatroniki (ul. św. Andrzeja Boboli 8 - wejście od ul. Narbutta).

W związku z PIKNIKIEM POŁUDNIA Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek) w godz. 14.15-21.00.
Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników WIP.

Więcej informacji na Facebooku >>

Juwenalia PW 2018

Już 18 i 19 maja rusza kolejna edycja Juwenaliów Politechniki Warszawskiej - jak zawsze bawimy się na Stadionie Syrenki!

Z tej okazji na Politechnice Warszawskiej 18 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Więcej informacji na Facebooku, Instagramie oraz na Snapie (juwenaliapw).

25.04.2018 - seminarium dotyczące wykorzystania narzędzia Komunikacji

Zapraszamy na spotkanie z panem Robertem Dziatkowskim - wybitnym trenerem w dziedzinie komunikacji i sztuki sprzedaży.

Temat seminarium: Komunikacja - jedno z najbardziej skutecznych narzędzi

Termin i miejsce: 25 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 12.15-14.00 w sali 217 ZTP

Robert Dziatkowski - notatka o trenerze

Pobierz plik (pdf, 178,37 kB)

17.04.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Piotr Janicki (Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca S.A.) wygłosi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Badania nowego sposobu krojenia wkładów książkowych nożem krążkowym ustawionym mimośrodowo”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.