Już 3 czerwca 2025 r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym odbędzie się
II konferencja „Elektronika Drukowana”.
Podczas wydarzenia uczestnicy zapoznają się z osiągnięciami i projektami studentów oraz doktorantów w dziedzinie Elektroniki Drukowanej. Organizatorzy serdecznie zapraszają w godz. 9.30-15.15 do gmachu Wydziału Mechanicznego Technologicznego (ul. Narbutta 85, sala NT 144).
Podczas pierwszego Międzynarodowego Kongresu Uzbrojeniowego, który odbył się w dniach 21-25 października 2024 r. w Krakowie i był organizowany przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Wojskową Akademię Techniczną z partnerstwem strategicznym Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., naukowcom z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej przyznano nagrodę Grand Prix Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. za najciekawszy referat w dziedzinie innowacyjnych technologii obronnych pt.: “Numerical and experimental study on additively manufactured weapon components subjected to high velocity impact loads”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!
Biblioteka Główna PW zaprasza do odwiedzenia wirtualnych wystaw książek z dziedzin: Technologia Maszyn. Techniki Wytwarzania » oraz Inżynieria Materiałowa » W przypadku zainteresowania konkretną pozycją proszę zaznaczyć pole „Zamawiam” oraz „Prześlij” na dole strony.
Jeśli istnieją publikacje, których nie ma na liście (zarówno w języku polskim, jak i angielskim), zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowym: beata.strzelichowska@pw.edu.pl
Dnia 30 października 2024 r. (środa) o godz. 12:15 w sali NT 321 odbędzie się seminarium wydziałowe, podczas którego Prof. Michele Tepedino (Wydział Biotechnologii i Stosowanych Nauk Klinicznych, Uniwersytet w L'Aquila, Włochy) zaprezentuje wykład pt.: „The biomechanics of the periodontal ligament in tooth movement predictive models”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.
Dr inż. Krzysztof Jankowski został laureatem w konkursie Miniatura NCN
(https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura8)
Temat nagrodzonego projektu: Konstytutywne modelowanie tkanki kostnej i chrzęstnej stawów skroniowo-żuchwowych na poziomie mikrostrukturalnym: badania pilotażowe mechaniki pracy stawów skroniowo-żuchwowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej na modelu konia.
Serdecznie gratulujemy!
W poniedziałek 20.05.2024 r. Studenci z SKN Biomech odwiedzili Zespół Elektroniki Drukowanej, Tekstroniki i Montażu w Cezamat PW (Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii PW.) Studenci po krótkiej prezentacji zwiedzili laboratoria w CEZAMAcie.
Eksperci z Instytutu Mechaniki i Poligrafii Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej – dr hab. inż. Cezary Senderowski, prof. PW i dr hab. inż. Marcin Bajkowski, prof. PW – wzięli udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady Innowacyjno-Naukowej trzeciej kadencji Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.
Zespół Pani prof. dr hab. inż. Małgorzaty Jakubowskiej przedstawił swoje osiągnięcia i perspektywy, a także wprowadził w tajniki technologii elektroniki drukowanej w programie telewizyjnym „Krypton”. Program ten jest emitowany przez TVP Nauka, a tematyką przewodnią są nowoczesne technologie, badania naukowe oraz praktyczne wykorzystanie odkryć naukowców.
Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka »
Niedawno rozstrzygnięto II edycję konkursu YOUNG PW. Wśród laureatów znalazły się dwie osoby z naszego Instytutu:
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
Pani dr hab. Joanna Izdebska-Podsiadły odebrała z rąk Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby dyplom doktora habilitowanego.
Serdecznie gratulujemy!
Dnia 2 maja 2023 roku dr inż. Marta Gajadhur była gościem w audycjach na żywo Polskiego Radio oraz w TVP info w programach informacyjnych, opowiadając o barwach Flagi Narodowej. Zapraszamy do odsłuchania audycji!
Program Pierwszy Polskiego Radia Sygnały Dnia »
Program Trzeci Polskiego Radia »
TVP Info »
Panorama »
Dnia 16 listopada 2020 r. poznaliśmy Laureatów Złotej Kredy, czyli najlepszych w opinii studentów nauczycieli akademickich. W tym roku na naszym Wydziale wyróżnienia otrzymali:
dr Magdalena Bylińska - w kategorii Najlepsza Prowadząca wykłady,
mgr inż. Ewa Kołodziejuk - w kategorii Najlepsza Prowadząca laboratoria/projekty,
dr inż. Radosław Morek - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia w jęz. angielskim,
dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia zdalne.
Serdecznie gratulujemy!